Haberler

Tezgah Arası Cam Kaplama Nasıl Yapılır?

Mutfak dolapları ile tezgah arasına yapılacak olan cam kaplama; fayans, seramik, granit ve taşa göre görsel açıdan daha estetik,şık ve uyumlu alanlar yaratılmasına olanak sağlar.  Modern çağın getirdiği akımlardan olan minimallist ve iskandinav tarzı dekorasyon alanlarında özellikle mutfak tezgah arası cam paneller tercih edilmektedir. Cam panel kullanımı ile derinlik ve geniş alanlar sağlanmaktadır.

Tezgah arası cam panel yapımında sıcaklığa ve kırılmalara dayanıklı materyal ile ileri teknoloji olan UV baskı teknikleri kullanılmaktadır. Bu baskı tekniklerinin kullanımıyla; tezgah arası paneller için farklı renk seçeneklerinde ve desenlerde görsellerin oluşturabilmesi sağlanmıştır.

Tezgah arası cam panel montajı

Tezgah arası cam panel montajında en önemli adım doğru ölçü alınmasıdır.  Mutfak tezgah arası panel ölçüsü için;

  • Tezgah mermerinin ve çıtasının takılmış olması,
  • Davlunmaz montaj deliklerinin hazır olması,
  • Mutfak üstü dolabının gönyeli montaj yapılmış olması,
  • Tezgah arası Cam uygulanacak alanın tesfiyeli sıvanması gerekmektedir. ( Fayans var ise gerek duyulmaz.)

 

Keşif ekibimizce; yapılacak tezgah arası cam ölçümünde iş sahibinin bulunması gerekmektedir. Mutfağınızda yapılacak ölçümlerden sonra mutfak tezgah arası cam kataloğundan mutfağınıza özel olarak tezgah arası cam panel görselinin seçimini yapabilirsiniz. Görselin  mutfak tezgah arası cam panele uygun baskı tekniğiyle basılmasından sonra montajları kolaylıkla ve  hızlıca yapılabilmektedir. Ayrıca firma olarak; talebinize göre tezgah arası cam panelinizi daha iyi yansıtması için led aydınlatma yapılabilmektedir.

Montaj sonrasında çizilmelere, lekelere,neme ve aşınmaya karşı dayanıklı olan tezgah arası cam panelinizi uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz.