Haberler

mutfak trendleri

Mutfak Trendleri 2017

Mutfak dekorasyonu birçok kadının önem verdiği bir konudur. Nerdeyse her sene değişen trendler evin en çok kullanılan bölümleri arasında bulunan mutfak alanı için de özellikle kadınlar tarafından uygulanmak istenir. Peki, 2019 mutfak dekorasyon trendleri nelerdir? Yazının devamında da bu noktalara değinmekte fayda var.

Kısa molalar için evin kaçış noktası

2019 senesi için enteresan bir trend söz konusu. Bu sene mutfaklar kendisini aşarak yemek yapılan bir alan olmaktan çok daha öteye geçiyor. Mutfak artık kısa mola sohbetlerinde kullanılabilecek, bazen bir kaç arkadaşın dedikodu yapmak için daha fazla zaman geçirebileceği konforlu yaşam alanı haline dönüştürecek obje ya da aksesuarların kullanılması söz konusu. Seçim ve objelerle ilgili kararlar tamamen kişiye özgüdür. Fakat atlanmaması gereken püf noktası mutfağın günün her saatinde yaşanabilecek bir ortam haline getirerek samimi bir hava katmak.

Saflığın ve temizliğin temsilcisi beyaz yine önden gidiyor

Beyaz renk her zaman saflık, temizlik ve ferahlığın temsilcisidir. Bu sebeple bu sene de yeri değişmiyor. Fakat alan içerisindeki her bölümün beyaz olması donuk bir his uyandırabilir. Ortaya çıkan bu durumun önüne geçmek için biraz ahşap rengi tonları veya dokuları ya da keten örtüler, minderler gibi detaylarla bu his ortadan kaldırılarak sıcak bir atmosfer oluşturulabilir.

Şişeler dekorasyondaki yerini almaya hazırlanıyor

Şişeler aslında çok yönlü olarak değerlendirilebilecek dekor ürünleridir. Bunu biliyor muydunuz? İstenildiği alanda kullanılabilir, yerleştirilebilir. Ayna gibi yapıya sahip olanlarla da ortamda oluşturulan ambians gözlere inanılamayacak bir görüntü oluşturacak. Nasıl kullanılacak ki sorularının sorulduğunu hissettik nedense ve bu sorulara bir nebze yanıt olması için hemen söyleyelim. Rengarenk boyanan şişeler hem dekor amaçlı hem de gün içerisinde sıklıkla tüketilen içeceklerin konulması için kullanılabilir. Farklı bir fikir olması açısından da duvar kenarlarında kurutulmuş çiçeklerin konulacağı uzun vazo olarak da değerlendirilebilir.

Bronz tonları göz kamaştırıyor!

Bu sene bronz veya pembe altın tonları sanırım rose diyebiliriz çok moda. Zemin ya da duvar gibi geniş alanlarda kullanılmak zorunda değil. Ufak detaylarla da mutfaktaki yerlerini alabilirler. Mesela bu renk tonlarındaki vazolar, objeler veya mobilyalar kesinlikle sihirli bir dokunuş olacaktır.

Eski buz dolaplarından kurtulmak isteyenler bir daha düşünsün!

Eskiye dönüş başladı ve son teknolojiye sahip robotik görünümlü buz dolapları bu sene yerini retro tarza bıraktı. Paslanmaz çelik malzemelerle birlikte mutfaklardaki nostaljik atmosfer fazlasıyla ilgi görüyor. Demedi demeyin !

Çift lavaboya ne dersiniz?

Bu sene oldukça ön plana çıkartılan çift lavabolar kesinlikle dikkat çekiyor. Böylece küçük mutfağı olanların kolayca tercih edebileceği ve trend olan bir fırsat oluşuyor. Bu sayede iki kişi hiç birşey yapamıyoruz denilen mutfaklar artık söz konusu olmuyor.

Country Mutfak Modelleri

Kadınlar yemek yaparken, daha huzurlu olmak istedikleri için country mutfak modellerini tercih etmektedir. Ayrıca mutfak modeli seçeneklerinde, ahşap içerikli modellerde yer almaktadır. Ahşapları genelde evinde daha ağır bir görünüm elde etmek isteyen ve ya geniş alanları küçültmek amaçlı seçilen modeller olmaktadır. Her yaştan insana hitap eden mutfak modelleri, aynı zamanda ekonomik olarak kolaylık sağlamaktadır. Mutfak tasarımında kullanılan her bir parça kaliteli ve uzun ömürlü olmaktadır. Kullanımı açısından da fazla kolay olduğundan sıkça tercih edilir. Mutfaklarını yenilemek isteyen insanlar yeni seçimlerinde country mutfak modellerini rahatlıkla tercih edebilirler. Böylelikle kendinize daha fazla iyilik etmiş olacak ve aynı zamanda, evinize gelen misafirinizle mutfakta da hoş sohbetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.